İçerik Politikalarımız

Sistem Yöneticisi, siz Sistem Yöneticisi kullanıcıları tarafından oluşturulan çalıştırılan ve doldurulan geniş bir içerik ağıdır.

Sistem Yöneticisi topluluğunda bulunan herkes, kurallara uygun olarak içerik üretebilir, buradaki içerikleri paylaşabilir, diğer içeriklere yorum yapabilir, birbaşka içeriği oluşturan kişiler ile iletişim kurabilir. Burası topluluğumuzun üyelerini özgün ve doyurucu içerikler üretmeye teşvik eden bir web sitesidir.

Sistem Yöneticisi, öncelikle topluluk arasındaki iletişimin güçlenmesini ve daha sosyal bir Bilgi Teknolojileri sektörü oluşumuna katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bunun en önemli kuralı ise herkesin sektörün değerli bir üyesi olduğunun farkında olmak ve saygı göstermektir.

Sistem Yöneticisi topluluğundaki her üyenin gizlilik ve güvenlik beklentisi bulunmaktadır. Bu, iletişim içerisinde olduğunuz diğer üyelerin bilgilerini korumanızı ve onların izni olmaksızın paylaşmamanızı gerektirir. Her üye ancak kendisi ile ilgili gerek gördüğü kadar bilgiyi paylaşabilir.

Sistem Yöneticisi topluluğunda herkesin birarada uyum içerisinde bulunması ve oluşturulan içeriklerin yüksek kalitede olması için aşağıdaki kurallara uyması önemlidir.

  1. Sistem Yöneticisi, üyeleri arasındaki iletişimi güçlendirmek, aidiyet duygusu oluşturmak ve faydalı bilgileri paylaşmak için oluşturulmuş bir topluluktur. Buna uygun olarak iletişimin devamlılığı ve geliştirilmesi adına her üyeye saygılı davranmak ve başkalarının hakkına saygı göstermek gerekir.
  2. Yayınlanan içeriklerde doğru ve düzgün bir Türkçe kullanılmasına özen gösterilmelidir.
  3. Yayınlanan içeriklerin özgün olmasına özen gösterilmelidir.
  4. Yayınlanan içeriklerin sektörümüz çalışanları için yeterli ayrıntıyı içermesi ve beklenen faydayı göstermesi önemlidir. İçerik oluştururken her yerde rastlanabilecek standart bilgiler dışında faydalı olacak detaylara önem verilmelidir.
  5. Kullanılan dil, nazik ve mütevazı olmalıdır.
  6. Bir konuda ne kadar bilgi sahibi olunursa olunsun, dikkatten kaçan bir şey olabileceği unutulmamalıdır. Çok iyi bilindiği düşünülen bir konuda yazarken bile gerekli görülen noktaların şüpheye yer bırakmayacak şekilde teyit edilmesi gerekir.
  7. Bir başka siteden takip edilebilecek içerikleri yorumlarken mutlaka orijinal dokümana link verilmelidir.

Bu kurallara uyulması, üretilen içeriğin kalitesini ve içeriği üretenin saygınlığını önemli derecede etkiler.

Sistem Yöneticisi olarak, topluluğumuzun uzun yıllar, sektörümüz için faydalı ve en iyi içerikleri üreteceğine olan inancımız tamdır.

Sistem Yöneticisi

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

You must be logged in to post a comment.