Time-of-Click Protection nedir?

Time-of-Click Protection Trend Micro’nun, email sunucuları korumaya yönelik ScanMail for Exchange, InterScan Messaging Security, Deep Discovery Email Inspector gibi ürünlerinde yer alan bir koruma teknolojisidir.

Özetle, gelen email içerisindeki linki trendmicro.com domainindeki bir linkle değiştirir ve kullanıcı bu linke tıkladığında linkin gittiği adresi risk veritabanından kontrol eder.. Eğer analiz sonucunda site güvenli ise kullanıcıyı siteye yönlendirir ancak site henüz analiz edilmemişse, düşük, orta veya yüksek riskliyse, bu özelliği aktif hale getirirken belirlenen davranışa göre siteye erişimi engeller ya da bir uyarı göstererek devam edip etmek istemediğini kullanıcının seçmesini ister.

Yukarıdaki görselde yer alan link, Email Inspector tarafından Time-of-Click Protection devreye alındığında maili içerisinde yer alan https://www.sistemyoneticisi.com linkinin rewrite edilmiş halidir.

Mail alan kullanıcıya link yularıdaki gibi görünür ve kullanıcı linke tıkladığında aşağıdaki gibi bir sayfaya erişir.

Yukarıdaki görselde https://www.sistemyoneticisi.com/ adresi henüz Trend Micro tarafından test edilmediği için “This website is not tested” mesajı gösterilmekte ve kullanıcıya uyarı mesajı gösterildikten sonra eğer siteye gitmek isterse kullanabileceği -> Continue to this website linki sunulmaktadır.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

You must be logged in to post a comment.