Grasshopper

Grasshopper nedir ?

Yeni başlayanlar için tasarlanmış bir kodlama uygulamasıdır.

Eğlenceli ve hızlı dersler ile telefonunuzda, temel programlama becerileri edinerek gerçek JavaScript yazmayı öğrenebilirsiniz.

Grasshopper, iOS, Android ve tüm web tarayıcılarında kullanılabilir. Derslerdeki ilerlemeniz, cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde senkronize edilir.

Grasshopper, Google’ın Area 120 deneysel ürünler atölyesinden tutkulu kodlayıcılardan oluşan bir ekip tarafından yaratıldı. İnsanların eğlenceli ve kolay bir şekilde kodlamaya başlamasına yardımcı olmak için geliştirildi.

İşe gidip gelme veya sırada beklemenizi telefonunuz üzerinden bir öğrenme zamanına dönüştürebilirsiniz.

Şu anda Masaüstü, Android ve iOS’ta ücretsiz olarak sunulmaktadır. Grasshopper, Google programına sahip bir koddur. Şu anda yalnızca İngilizce bir deneyim sağlamakta.

Grasshopper’ı kullanarak ne öğrenmeyi bekleyebilirim?

Grasshopper, JavaScript’in temellerini, kodla animasyonların nasıl oluşturulacağını anlatır, teknik problemleri çözme yöntemlerini öğretir ve HTML ve CSS ile bir web sitesinin nasıl oluşturulacağını anlatır.

Kursların kapsamı aşağıda verilmiştir:

Temel Bilgiler – Kodun nasıl çalıştığı, fonksiyonlar, değişkenler, döngüler, diziler, koşullu ifadeler, operatörler, nesneler için arama ve tüm bunların birlikte nasıl çalıştığı bilgilerini içerir.

Temel Bilgiler II – Dizi yöntemleri, işlevler oluşturma, özyineleme ve geri aramalar sunma ve kütüphaneleri içe aktarma.

Görüşmeye Giriş – Gerçek dünyadaki sorunları, hesaplamalı düşünme kullanarak kod kullanarak çözülebilmeleri için ayrıştırın ve modelleyin.

Animasyonlar I – Popüler D3 kitaplığını kullanarak şekiller çizme, işlevleri tanımlama, geri çağırma işlevleri ve animasyonlar.

Animasyonlar II – D3 kullanarak daha karmaşık işlevler oluşturma ve JavaScript özelliklerini entegre etme.

Dizi Yöntemleri – indexOf, shift, include, splice, map ve küçültme gibi birden çok JavaScript dizi yöntemini kullanma.

Bir Kod Düzenleyiciyi Kullanma – Geleneksel bir stil kodu düzenleyicisine (veya IDE) giriş

Web Sayfalarına Giriş – Temel HTML ve CSS’yi kapsar, ardından etkileşimli bir web sayfası oluşturmak için JavaScript kullanır.

Grasshopper’ın mevcut müfredatını kullanmanın sonunda, temel programlama kavramlarına aşina olmalı, kodla sorunları çözmede rahat olmalı ve basit bir web sayfası oluşturabilmelisiniz.

Daha detaylı bilgi için https://grasshopper.app/ adresini kullanabilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

You must be logged in to post a comment.