TreeSize Free

TreeSize, JamSoftware tarafından üretilen ücretli sürümünde oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan ancak burada ücretsiz sürümünden bahsedeceğimiz oldukça faydalı bir araç.

TreeSize Free, sunucularınızdan birisinin diski dolduğunda diskte ne olup bittiği hakkında çok hızlı bilgi alabileceğiniz bir ürün.

Özellikle kurumsal yapılarda, yedekli ve hızlı kapasitenin maliyetleri oldukça yüksek olduğundan, sunuculara verilen disk boyutları oldukça sınırlıdır ve kontrollü şekilde genişletilir. Bu nedenle, disklerde, özellikle log dosyaları nedeniyle kapasite sorunları ortaya çıkar ve bunun çözümü diskin kapasitesini arttırmak yerine diskte hangi klasör ya da dosyanın ne kadar alan kapladığının hızlıca öğrenilmesi ve gereksiz dosyaların silinmesidr. Bir sonraki adımda log dosyalarının işi bittiğinde diskte tutulması yerine bir scriptle otomatik silinmesi işlemi yapılmalıdır ancak öncelikle sorunun kaynağı öğrenilmelidir.

Bu adımda, sorunumuzu çözmek için muhteşem ve ücretsiz bir araca sahibiz.

Tüm Windows sunucularımızda gönül rahatlığı ile standart yazılımlarımız arasına alabileceğimiz TreeSize Free hakkında ayrıntılı bilgi almak ve ürünü indirmek için TreeSize Free | JAM Software (jam-software.com) linkini kullanabilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?

You must be logged in to post a comment.