UltraEdit

UltraEdit esnek, güçlü ve güvenli bir metin editörüdür. Özellikle büyük boyutlu dosyaları düzenlemedeki başarısı ile bilinir. Windows, Mac ve Linux sürümleri mevcuttur.

UltraEdit, birçok uygulamanın çöktüğü büyük boyutlu dosyaları düzenlemede kullanılabilen güçlü bir uygulamadır. Veritabanı ve büyük log dosyaları ile uğraşanların seveceği bir üründür.

4K UHD desteği ile retina ve diğer ultra yüksek çözünürlüklü ekranlarda keyifli kullanım sağlar.

Kişisel UltraEdit lisansınız, herhangi bir platform kombinasyonunda 3 makinaya kadar kullanılabilir. Örneğin 1 Mac ve 2 Windows makinada kullanabilirsiniz.

UltraEdit, entegre bir FTP tarayıcısına sahiptir ve entegre bir SSH/Telnet istemcisi, komut dosyası oluşturma, özel araçlar, makrolar ve akıllı şablonlar ile her türlü kodlama işlemine hazırdır.

UltraEdit, UltraCompare Professional’ı ücretsiz olarak içerir. UC Pro, 2 ve 3 yollu dosya karşılaştırma ve birleştirme, klasör karşılaştırma ve eşitleme, onaltılık (hex) karşılaştırma, tablo/Excel karşılaştırma, yerel/uzaktan eşitleme, Git entegrasyonu ve çok daha fazlasını sunar.

UltraEdit’in metin düzenleme özellikleri, listelerin ve sütunların düzenlenmesini kolay ve kullanışlı hale getiriyor. Çoklu düzeltme, sütun/blok düzenleme ve çoklu seçim gibi özellikler mevcuttur. Belgenizin herhangi bir yerinde Y ekseni boyunca sütun modunda düzenleme yapabilirsiniz. Bu, UltraEdit’in tablo şeklindeki verileri veya kod dosyalarını düzenlemenize yardımcı olan birçok güçlü yolundan yalnızca biridir.

Hızlı arama ve değiştirme özelliklerini sütun tabanlı arama, satır filtreleri ve çok daha fazlası ile destekler.

IntelliTips ile dinamik kod tamamlama özelliği sayesinde koda duyarlı otomatik tamamlama önerileri sağlar.

Çalıştığınız ortam kişisel olmalıdır. UltraEdit son derece özelleştirilebilir yeni menü sistemiyle kullanımdadır. UltraEdit’in tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için temel temalardan birini seçip temanızı değiştirerek veya sıfırdan oluşturarak bunu bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Ücretsiz deneme sürümüne alttaki link’ten erişebilirsiniz;
https://www.ultraedit.com/

Was this article helpful?

Related Articles

1 Comment

  1. Windows içerisinde en sık kullandığımız metin editörü Notepad, kısıtlı işlevselliği nedeniyle çoğu zaman yetersiz kaldığı için alternatif editörlere ihtiyaç duyuyoruz. UltraEdit hakkında verdiğin bilgiler ürünü yakından tanımamızı sağlamış.
    Ürünün özellikleri anlatımdaki özenle birleşince indirip yükleme ihtiyacı hissettim.
    Bu güzel yazı için teşekkürler. Eline, emeğine sağlık.

Leave A Comment?

You must be logged in to post a comment.